Frontend і Backend-розробка: у чому різниця
На цьому етапі ми продумуємо архітектуру бази даних, сутності, зв’язки сутностей між собою. Мета цього етапу – якісна взаємодія всіх компонентів нового програмного забезпечення між собою. На прикладі інтернет-магазину, у базі даних зберігається вся інформація про товари (вартість, наявність, описи тощо), дані про backend це доступні способи оплати і доставки, дані користувачів тощо. Сама база даних нічого не робить, вона тільки зберігає і перезаписує інформацію в разі вчинення якихось дій і реалізації передбачених сценаріїв. Запит до бази даних здійснюється через серверну частину.
Взаємодія бекенд розробників з іншими спеціалістами
Звичайно, це не весь перелік особистісних навичок, які бажано мати розробнику. До них можемо також віднести ініціативність, стресостійкість, лідерство та інші. Чим більше таких навичок у тебе, тим більше шансів на успіх. Ділимося з тобою кількома особистісними навичками, якими бажано володіти розробнику будь-якого рівня, від джуна до сеньйора, для ефективної роботи. Дані облікових записів користувача, товари магазину, стан банківських рахунків – вся ця інформація зберігається в БД.
Хто такий Backend розробник
Жоденfront end і back endрозробник не володіє такою https://wizardsdev.com/ ж універсальністю і самостійністю в роботі. Для розробки навіть досить простого веб-додатки необхідно вміти структурувати код, розділяти файли і дані в базі. Переходити до архітектури веб-додатків можна тільки після того, як ви освоїте попередні технології. «Все частіше трапляються претенденти, які вміють себе продати, але вони не мають потрібного практичного досвіду. Кандидат може знати теорію, висловлювати свою думку, розповідати про best practices, сперечатися тощо.
Над яким проєктом ти зараз працюєш?
- Згідно ресурсу Indeed, бекенд-розробник у США в середньому заробляє $6767 на місяць.
- Ми пропонуємо зовсім інший підхід до навчання, який будується не на лекціях, а на практиці в реальних проєктах.
- Вихід є – це безкоштовні курси по бекенд-розробці від фахівців компанії AVADA MEDIA.
- Зберігання інформації та робота з БД – невід’ємна частина завдань фулстек-розробника.
HTML та CSS – це мови розмітки та стилів, за допомогою яких можна створити візуальну частину веб-сайту. JavaScript – це мова програмування клієнтської частини сайту, за допомогою якої можна реалізувати динамічну зміну веб-сторінки, звернення до сервера. Не важливо, наскільки добре ви знаєте фреймворки, на співбесіді вас питатимуть саме Java Core і лише поверхово все інше. Причому питання стосуватимуться не тільки синтаксису, швидше за все, вам зустрінеться кілька незвичайних завдань.
Full-stack фахівець
Зрозуміло, що чим вищий професіоналізм та вміння бекендщика, тим вищою буде його зарплата. Backend розробники фокусуються на тому, що « під капотом » веб-додатків, тоді як frontend розробники працюють над тим, що бачить користувач. Який же типовий кар’єрний шлях і які можливості існують для зростання в даній спеціальності? Backend-розробники мають чудові можливості для кар’єрного зростання та розвитку. Зазвичай починають із позиції Junior, де вони набувають досвіду роботи та поглиблюють свої знання. Потім вони можуть просуватися до позиції Middle, де виконують складніші завдання та посадова інструкція приймають більше відповідальності.
- Соціальні мережі відкривають двері до спільнот розробників, де можна обмінюватися знаннями, розв’язувати проблеми та відстежувати останні тенденції у бекенд розробці.
- Зазвичай починають із позиції Junior, де вони набувають досвіду роботи та поглиблюють свої знання.
- У команди спільна мета – створювати класні продукти разом.
- Ми не персоналізуємо Вас, а лише робимо серфінг на сайті зручнішим.
- Іноді межа між фронтендом і бекендом виглядає досить хиткою.
Це зручно і вигідно для тих, хто не може навчатися за програмою з чітким графіком. Але починати свій шлях розробника все ж варто з фронтенда – розробки призначеного для користувача інтерфейсу, його зовнішній (публічної) частини сайту в браузері. Це оптимальна відправна точка в IT, з якої починає переважна більшість. Фулстек-розробник – це фахівець, який може розробити і реалізувати власний проект «під ключ».